Söögisoovitused Kabli kandis

“Lähme kindlasti Kosmonautikakeskusesse sööma!” hõiskasin, kui olime paika pannud puhkuse Läti piiri ja mere vahel Lepaninas.
“Mäletad neid õhulisi haugikotlette, kus oli ettekandja sõnul hästi palju armastust” meenutasin möödunud suve.
“Of course my darling!” lausus Taavi bravuuselt.

Ta tuleb tõdeda – kotletid on seal sama head. Mitme söögikorra peale nautisime veel gnocchid seente ja krevettidega ning õrn kala õlletaignas ning õhukesed rasvas praetud kartulilipsud olid võrratud. Tilk tõrva meepotis oli šnitsel, mis oli maitsestatud vegetaga ehk toidu enda maitset enam alles ei olnud 🙂

Kosmonatikakeskuses liiguvad ainult rikkad ja ilusad ehk ükspäev einestas meie kõrvallauas Sulo ning teine päev suplesime rannas Hilje Mureliga :)))

Meie kõrval Lepaninas – (silt ranba teel, paraleelne via baltica- avatud kohvik ja suitsukala) Metsaluiged kämpingus oli ka väga viisakas einela, kus sõime küllaltki kena kalasuppi ja kanasalatit. Ning mille külmikust nautisime üksõhtu mere ääres angerjat ja soolakurki. Fotol kanasalat ja õhtu Lepanina rannas 🙂

20 km Lepaninast Läti poole, Heinasi küla lõpupoole, kohe kiirtee kõrval on Hotell-restoran Plavas, kus muude keelte kõrval on menüüs ka eesti keel 🙂

Taavi tellis maisikana ning mina kauaküpsetatud lambakintsu 🙂

Õlletuba, kuhu me ei jõudnud, on ka Kablis.

Poed on põhja poolt tulles Häädemeestes, Kablis, piiril SuperAlko ja Lätis Heinastes 2 toidupoodi ja üks alkoholipood. Ja alkoholipoest mõned meetrit edasi on paremat kätt on uinunud kaunitar – täiuslik vana puitmaja, mille suursugusus pani mind õhku ahmima 🙂 Nagu ikka, ei suuda fotod reaalsust alati edasi anda, nii et tasub see kindlasti endal üle vaadata.

Suitsukala saab osta paar km enne Jaagupit, Jaagupis (3 km enne Kabli) ja peale Kabli. Sildid olid: tuulehaug, vimb, latikas, angerjas.

Nii, et nälga küll sealkandis keegi ei jää 🙂

Kui see, mida ma teen, meeldib teile, hakake fb-s minu lehe Maria Aleksandrovna jälgijaks! Sellega rõõmustate mind väga. Instagrammis on minu konto kyllusesarv ja youtube`s kanal Maria Aleksandrovna.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: