Lumine mõisaromantika Kõue mõisas ja restoranis Kaheksa Jalga

Kes on kordki elus õhanud: “Kui kord ka mina saaksin ööbida mõnes tõelises mõisas” aga seni peljanud, siis ütlen: praegu on tagumine aeg. 1) talvisel ajal liigub vähe turiste ja siis ja ainult siis avaneb tõeline võimalus tunda end mõisaproua või -härrana. Turistidest vabal perioodil heljud suure tõenäosusega üksi oma kaaslasega mööda kauneid koridore ning õhtustad vaid teile broneeritud saalis 2) Ööbimise hind on tunduvalt madalam kui suvisel turistidest pungil hooajal.Kaheksa jalga4

Vähemalt nii on meie talvistel mõisakülastustel alati juhtunud! Kuna praegu lumi nii kaunilt laotub üle maa, siis kellel on võimalus, praegu on tagumine aeg!

Meie käisime taasavastamas tõelist imedemaad Harjumaal ehk Kõue mõisa. Tegemist on tõelise pärliga, kuhu tasub sisse astuda ka niisama ning võtta tassike teed ehk väike eelroog.  Selle mõisa moto on “Küll küllale liiga ei tee”. Ja tõesti, iga nurga taga ootab uus üllatus ja minimalistlikust Skandinaavia stiilist on asi sama kaugel kui taimetoitlane seapekist. Lisaks toredale restoranile asub seal sigarituba, kaminaga vestibüül, kaptenituba ja mitmed saalid pulmade ja sünnipäevade tähistamiseks. II korrusel asuvad aga toad ja suurim Baltisaksa lektüüriga raamatukogu terves Eestis. On eriti tore, et ka kõige soodsama hinnaklassiga kambrid asuvad peamajas.

Lisaks peamajale asub mõisakompleksis tõllakuur saunakompleksi ja ülejäänud tubadega.

Restoran 8 Jalga

Restoran oli kaunilt kaetud. Alati loob usaldusväärse õhkkonna, kui talvisel hooajal vähemkülastatavas restoranis on lühike menüü, siis on suurem tõenäosus, et vaiksel hooajal on komponendid värsked. Me ei pidanud pettuma.

Eelroogadest võtsime kreemise pastinaagi supi ja metskitse tartari. On tore, et mõis mis elab sügaval laanes, võõrustab külastajaid ulukilihaga.Kaheksa jalga2

Pearoana valisime koha ja pardifilee. Road olid kaunilt serveeritud ja tõeliselt maitsvad. Magustoitu läksime aga nautima kaminatuppa. Viskikapis leidub nii vanu tuttavaid peavooluvallast, kui ka huvitavaid isendeid maailma peidetumatelt pooltelt.Kaheksa jalga3

Kuna meie söödud menüü on praeguseks muutunud, siis ma sellel liiga detailselt ei peatu, siiski ütlen, et kõik road olid suurepärased, maitsvad ja kaunilt serveeritud. Kindlasti soovitan kasvõi Tallinn-Tartu maanteed läbides teha väike (6 minutiline) tiir ja Kose või Ardu juures sissepööre ning kogeda kerget glamuuri.

Hommik pani täiusliku täpi külastusele läbi hääleharjutuste tõllakuuri basseinis ja  saunalaval. Sellele järgnes a la carte võrratult maitsev hommikusöök maailma parima munapudru ja soolalõhega, pannkookide ja puuviljaga.Kaheksa jalga

Tõelisele mõisale kohaselt sai ka veebruaris metsmaasikaid ehk kõikides vaasides olid värsked ja hästilõhnavad lilled. Õhtul pandi meie jaoks kamin küdema ja üldse oli kogu personal väga sõbralik ning abivalmis. Kahju ainult, et meil aega nappis ja me ei jõudnud lähedal asuvasse Siidrifarmi. Aga teie minge kindlasti!

Avastage kauneid paiku Eestimaa lumehangede vahelt, mis küll õige pea mätasteks sulavad 🙂

Kui see, mida ma teen, meeldib teile, hakake fb-s minu lehe Maria Aleksandrovna jälgijaks! Sellega rõõmustate mind väga 🙂 Instagrammis on minu konto kyllusesarv ja youtube`s kanal Maria Aleksandrovna.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: