Tartu Restoran Fii hotellis Sophia

Fii, nagu Füüsika Instituut on oma nime andnud nii linnaäärsele bussipeatusele kui Tartus 2017. aasta suvel avatud uuele restoranile, mis asub Lõunakeskuses, hotellis Sophia. Oli ka viimane aeg, et sealkandis saaks viisakamalt süüa, sest õhtul, peale Lõunakeskuse sulgemist sai siianielegantsemalt süüa vaid kodus…

On paratamatu tõde, et linnaäärsed kaubanduskeskused laienevad oma ilmetutes vormides, ning nendega liidetakse aina uusi poode ning meelelahutusasutusi. Nii moodustuvad anonüümsed multifunktsionaalsed hooned, mis imevad sind mitmeks tunniks endasse. Kaubanduskeskuste söögikohtades võib küll toit olla maitsev, kuid see jääb ikkagi vaid kaubanduskeskuseks, kus puudub hing ning elegants.                        Pooldan, et linna äärde rajatavatele hoonetele kehtiksid karmimad arhitektuursed nõuded, et uued tekkivad keskused oleksid sama maitsekad kui vanad.

Hotell Sophia on projekteeritud viisakana, kuid on liidetuna maitsetu Lõunakeskusega. Restorani Fii on tänu suurtele akendele moodne ning valgusküllane, kuid nendest avaneb vaade vaid kaubanduskeskuse parkimisplatsile, mis ei anna ikkagi õige restorani tunnet. Õiget tunnet kahandas ka laminaatplaat, millega oli vooderdatud terve restoran.

Restorani külastasime nädala algul lõunapaiku kolmekesi: mina, kallim ja tema proua ema. Fiis ei olnud liiga palju külalisi, kuid mõned siiski. Ettekandjad olid ametis lisaks cateringi ettevalmistamisega, mis oli mõeldud kõrvalruumis toimuvale seminarile.

Teenindus oli väga ebaühtlane: oli ettekandja, kes meid nähes pööras selja ning lihtsalt ignoreeris (loe: näitas keelt), samal ajal, kui teised olid ilu ja meeldivuse kehastused.

Peale tavamenüü on Fiil põnev nädalamenüü, kus saab iga päev mitme roa vahel valida. Nii kasutasime juhust ja valisime kohe mitmest menüüd korraga!

Lõunamenüüs on esindatud viis eripalgelist rooga, kuhu kuuluvad prae kõrvale ka supp, salat ning midagi taimset.

Üle-eelmise nädala menüüst valisime kalasupi ning krõbekana salati mangoga. Supil oli väga tugev ning maitsev puljong. Sees oli lausa kahte kala – lõhe ning turska. Ka salatit kiidan – paneeritud kanatükid olid täiuslikult krõbedad ning sobisid mangoga hästi. Mango oli siiski toorevõitu ning oleks võinud olla üleküpsetatud. See eest lauda toodud seemneleib ja karamellvõi olid suurepärased ning igati mainimist väärt.

Peamenüüst alustasime tartari, meie lemmikuga. Mind alati üllatavad söögikohad, kes tahtes teha klassikaliste roogade põnevaid versioone, need millegipärast maitseainete alla matavad. Loomulikult on suur väljakutse teha toorest liha tuues esile selle parimad omadused ning samal ajal hiilata originaalsusega. Kahjuks ei olnud siin kummagagi hakkama saadaud. Liha ei olnud mitte hakitud, ega kraabitud, vaid aetud läbi, khmm, hakklihamasina. Liha oli kaetud pankokrõpsuga, mis omakorda oli üle kuhjatud trühvlijuustuga. Roog nägi oma lakoonilisuses efektne välja, kuid kui taldrikul on rohkem juustu, mis matab muud maitsed enda alla kui liha, siis see ei ole see, mida ma ootan ning kokkuvõtvalt mõjus see mõttetu poosetamisena.Fii1

Minu kallim proovis cobiat, kes on ahvenaliste seltsi kuuluv valge kala. Tema kaaslasteks olid ananassipüree, fenkol, mirini ning sarapuupähkel. Soola puudumine on viimasel ajal söögikohtades täielikuks anomaaliaks muutunud – toidu maitsed ei tule esile, kui soola ei lisa. Ja kokad ei lisa.Fii

Mu kallima proua ema ütles menüüd vaadates – kui tulime prassima, siis prassime ja tellis kohe talle ristluu. Roog oli täitsa viisakas – liha oli pehme, lisandid maitsvad ja nagu viisakale restoranile kohane – kastet valas ettekandja eraldi juurde.Fii2

Magustoiduks võtsime kolme peale peekoni crème brûléed. Brüleekreem oli põnev ning maitsed olid igati paigas, roog nägi efektne välja ja pani ilusa punkti külastusele.

20171023_150142

Rääkides Külitses elanud T.ga, kes on seda juba korda kaks külastanud, oli tema tunduvalt vähemkriitiline kui meie ja igati rahul, et ka Tartus pakutakse ramenit 🙂

Kui see, mida ma teen, meeldib teile, hakake fb-s minu lehe Maria Aleksandrovna jälgijaks! Sellega rõõmustate mind väga 🙂 Instagrammis on minu konto kyllusesarv ja youtube`s kanal Maria Aleksandrovna.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: