Haugimari: kuumutatult või külmutatult?

Peale pikka nädalast kalapausi oli kalaisu juba niivõrd kõrvulukustavaks ja silmipimestavaks muutunud, et ükshetk lihtsalt tormasime ummisjalu Tartu Jaama Selveri Oü Latika kalapoodi. See on tõeline imedemaa, kus ka õhtul hilja on letid lookas ja kaupa külluses. Kes ei taha ehku peale minna, siis siin on poe number: 53858815, kuhu võib julgelt helistada ja uurida, mis kaupa parasjagu “sees on”.

Meie valisime ahvatlevaid ahvenaid, millest suppi keeta, haugimarja, mida saia peal haugata ja ühe piraka lutsu, kellest sülti keeta.

Haugimarja olen varemgi söönud ja proovinud seda nii ja teistmoodi kaa.

Tegemist on tõelise hõrgutisega! Tavapärasemad variandid on võiga praadimine või hoopis toorelt söömine. Peipsi (ja üldse sisevete kalade) haugi, va sindrinaha sees elavad ussid ja niisama lihtsalt tema marja suhu pista ei tasu, kui just ei soovi endale toredat parasiiti sisse elama… Selleks, et eemaldada marjast ussid, on võimalus:

1. Mari läbi külmutada. Selleks peab marja hoidma vähemalt 24 tundi -18 kraadi juures. Esmalt tuleb kalale valada soe vesi ja seda hoogsalt vispeldada, et eemalduks kile.

Siis panna kalale soola ja asetada sügavkülmkappi. Üles tuleks sulatada kindlasti tavalises külmikus, siis jäävad marjaterad võimalikult terveks.

  • Plussid: säilib marja ilus intensiivne värv
  • Miinused: võtab aega, marjaterad ei ole enam nii konsistentsed

dsc_1144_a

2. Mari läbi kuumutada. Selleks peab marja kuumutama vähemalt paar minut vähemalt 55 kraadises veel. Kalamarjale valada peale ~ 70-80 kraadine (mitte üle selle) vesi ja hoogsalt vispeldada, et eemalduks kile, seejärel jätta sõelale nõrguma.

  •           Plussid: kiire tulemus, eelmaldub kelme ja nahk
  •           Miinused: mari kaotab oma erksa värvi

ahvenasuppValmis marja võiks ideaalis panna soola ja pipraga mõneks tunniks tõmbama. Mage mari imab koheselt soola ja pipra endasse ning juba mõnekümne minuti pärast on kohe süües vaja neid lisada. Kindlasti tasuks lisada ka peeneks hakitud (punast) sibulat ja sidrunit. Samuti aitab rohke sool tappa võimalikke parasiite.

haugimari-kulmutatud-ja-kuumutatudÜlemisel pildil on võrdluses kuumutatud mari, külmutatud mari, läbipestud ja külmutatud mari. Nagu näha, siis kõige tugevam värv on ainult külmutatud marjal. Veega kokkupuutumine võtab kohe värvi ära. Kui külmutamisel marja eenevalt või hiljem veega läbi ei pese, siis marjateri jääb ühendama kelme ja seda on ebamugav süüa.
Alumisel pildi külmutatud ja läbipesemata mari.

Aga nii või teisiti on mari ülimaitsev ning krõbedal ja soojal saial lihtsalt hullust tekitav ja rõõmust trillerdama ajav. Seda rõõmust tekkivat energiat saab aga koheselt millegi vajaliku jaoks suunata!

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: