Papa Carlos Karlovas

Mul on hea meel, et kogu maailm ei olegi veel avastatud ja ikka leidub kuskil mõni nurk, millest ma ei ole midagi kuulnud ja kuhu jalg pole veel astunud…

Meie eilelõunane leid on pizzeria Papa Carlos Karlovas. Ma olin sellest hiljaaegu kuulnud, aga nüüd leidsime päevas tema jaoks sobiva suuruse ja kujuga augu, et seda väisata. Ja kuna koht on väärt külastamist, siis kirjutan sellest lähemalt. Nimelt, Võru tänaval, teiselpool Maximat, endisesse kaminasalongi on end sisse seadnud hubane ja kvaliteetne pitsakoht. Juba sisenedes on näha, kuidas kogu interjöör on läbimõeldud ja detailid kõik paigas. Laudadel korvides asuvad koos söögiriistadega ka õlipudelid, millega on hea maiustada, vanaaegsel kummutil  seina ääres on koha leidnud maitsevesi ja päevapakkumise juurde kuuluv salat. Päevapakkumine maksab 3.99 ja selleks vahelduvad üle päeva pitsa ja pasta.

papa-carlosEnnekõike ostis mind ära kaminas küdev elav tuli. See on luksus, mida kohtab harva. Elavat tuld on võimalik nautda ka Pizza Olive`s Põlvamaal.

Pitsasid on kahes suuruses – 26 ja 30 cm läbimõõduga, lisaks veel pastad, risotod, salatid, eelroad ja magustoidud. Valik on täitsa tore.

Mina sõin Diavola`d, mis on vürtsikas pitsa salaami, jalapeno ning tšilliga. Pitsa põhi oli õhuke, krõbe, kattematerjal maitsev ja rikkalik. Lisaks valasin selle ohtralt õliga üle. Kui mõnus! Kõrvale jõin aga majaveini Principi di Butera Riesi Rosso DOC, mille klaasihind on kallim, kui tavaliselt, aga selle eest sai ka suure pokaali. Jaekaubanduses on selle pudeli hind ~ 20 €, nii et kõrgem klaasi hind on seega põhjendatud.papa-carlos3

Minu kallim sõi tiigerkrevettidega pastat – pasta oli hea ja krevette oli sees 8-9. Ettekandjale tegime ettepaneku serveerida roog teinekord suuremalt taldrikult, sest kitsast kausist on seda ebamugav süüa. Mu armsam kiitis heaks ka magusroa tiramisu.

Minu jaoks oli kirsiks tordil tualettruum ja sealne kätekuivatussüsteem, mis tavaliselt kuulub vaid heade restoranide repertuaari – ühekordsed froteerätikud, mis peale kasutamist visatakse korvi.
Pole kahtlust, et järgmine kord tahan seal proovida pitsat crudo e rucola 🙂

Advertisements

2 comments

  1. Aitäh Teile ilusa artikli eest. 😇😊

    Like

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: