Bell Rock ja kana-quinoa salat

Oleme teel Grand Canyoni suunas. Maanteed, mida me mööda mh sõidame peetakse üheks ilusamaks Ameerikas – Route 179. On huvitav jälgida kuidas maastik muutub, kaktused kaovad ja järjest enam ilmub rohelust ja maapind muutub punakamaks, kuni ükshetk hakkavad paistma punakad kaljud. Nagu suur sein seisab see meil äkki ees. Keeramegi teelt kõrvale ja suundume Bell Rock Pathway`le. (Muuseas, kui Ameerika reisil on plaanis külastada vähemalt kolme rahvusparki, siis tasub rahaliselt osta juba aastane pass.) On naljakas ja natukene hirmus ka läheneda nii suurtele objektidele.

red-rocks-national-park

Peale jalutuskäiku sõidame edasi Sedona linna suunas, kuid enne veel põikame sisse kivikabelisse Chapel of the Holy Cross, mis kujutab endast kaljule rajatud pühamut, mida täidavad õnnis rahu ja küünlaaroom. Tõeliselt hurmav paik, kus end koguda ja taastuda hetkeks kultuuriväsimusest.

red-rocks-national-park1

Sedona linnas läheme sööma. Mind võlub restoran Hudsoni ilmelised vaated ja suurepärane sisekujundus – palju valgust ja õhku ning ruumi, et eksponeerida detaile. Ja mitte vähem vaimustav on minu lõuna – grillitud kanaga quinoa-salat. Salat, mis on nii hästi värske ja kerge kui toitev. Selle koostisesse kuuluvad Brüsseli kapsa lehed, brokoli, erinevat sorti salatilehed ning suvikõrvitsa spagetid. Lisaks kuivatatud viigimarjad, kuivatatud jõhvikad ja kaneelimandli tikud, mis mõnusalt krõmpsuvad ja teevad salati eriti väärtuslikuks. Kastmeks on mooniseenekaste, mida ma kindlasti proovin kodus järgi teha. Õigemini ikka kogu salatit.

bell-rocks-pathway

Oma üllatuseks oleme kohanud mitmeid Ameeriklasi, kes tunnevad Euroopat päris hästi – kes oskab Taani keelt, kellel on Eestis tuttavaid, kelle lapse isa on Ukrainlane, kes on kuulnud Balti riikidest. Mõnus. Ja üks neist haritutest oli täna õhtul restoranis pööraselt närvis, kui hakkasid saabuma valimistulemused ja Trump oli juhtimas. Õigemini pool restorani oli marus – kahest halvast kandidaadist peeti paremaks Clintonit, aga tegelikult oldi hoopis Bernie Sandersi poolt, kes pidi Clintonile demokraatide siseheitluses alla vanduma.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: