Phoenix

Nüüdseks oleme me kohtunud Ameerika kahe palgega – unistuste elu vaikses äärelinnas – turvaline community, kus ilusad rohelised muruvaibad keksivad ümber majade (kandes endas ka lemmikpresidendikandidaadi nime), kaunid kiviktaimlad lehvimas ümber nende. Korterelamud on kahekorruselised ja iga ühistu peale on majade keskel välibassein koos jõusaali, administratsiooni ja spordiväljakuga.

Jalutades selles imedemaast vaid 500 m üle silla, ületades kiirteed I 10, oled sattunud aga Mehhiko linnaossa – Guadalupe towni, kus majad on räämas ja mahajäetud, praht vedeleb maas ning vaesus jalutab julgelt mööda tänavaid ringi.

Pilvelõhkujad ja tõelised getod on veel kogemata.

ameerika-20162

Basseini kõrval aga asub grillimisplats, mida hoogsalt kasutasime. Tooraine tõime lähedalasuvast suurest ökopoest, kus kõik kaubad on mahetoodang. Oli tõeliselt mõnus jalutada värskete lehtsalatite lettide vahel, vaadata küpseid köögivilju ning kaasa osta Mehhiko maitsetega mahekotlette. Ka hinnad on muidugi vastavad. Kodune ja tore oli olla ja see oli suur vaheldus plekist ja plastmassist kiirsöögiputkadele.

20161105_172732

“Ma tunnen, et magasin alles nüüd ennast välja” ütles mu kallim peale 6 päeva Ameerikas. Ja tõsi ta on, et aklimatiseerumine ja ajavahega kohanemine on meeletult aega võtnud. Mõtlesin huviga, kuidas ringisõitvad riigipead suudavad nii kiiresti koheneda, visiitidel käia ja asised olla. Meie oleme suutnud tuustida vaid mööda kaubanduskeskuste soodsa hinnaga poode nagu Marshall ja TJ Maxx ja enda kohvreid täita. Sest tõsi on see, et siit on kordades kasulikum oma varuseid täiendada kui Eestis. Arvestama peab aga sellega, et mehed ja naised ei tohi ühes kabiinis koos riideid proovida ja kohati isegi koos kabiinis viibida… Kes teab, kes selle lolluse taga on.

Lisaks kaubanduskeskustes ajaveetmisele käisime ka matkamas: kodukoha lähedal Ameerika suurimas linnasiseses pargis – South Mountain Parkis, mis asub lataki keset Phoenixit. Seal annab ikka mitu tundi mööda künkaid või noh, Eesti mõistes ikka täiesti korralikke mägesid, trampida ning kaktust ja kivi imetleda. Suuri kaktuse- ja aaloelehti aga müüakse täiesti toidupoes. Loodan, et jõuan nendega ikka sinasõprust soetada.

ameerika-20163

Homne päev aga toob kaasa põnevad presitendivalimised!

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: