EKA Kõlakojad, Rõuge ja Pizza Olive

Ma jumaldan Eestimaal ringi sõitmist! Nädalavahetusel tuiskasime mööda kuldselt langevaid lehti ning päikselisi aasi ning mõnulesime Lõuna-Eesti maastikel. Kuna EKA kõlakojad olid siiani vaid läbi teiste juttude kuuldud, mitte nähtud, siis esimesena põikasimegi paksult jahimehi täis olevasse Võrumaa metsa neile tere ütlema. Huilgasime ja laulsime seal nii kuis jaksasime, tegime pilti ning nuusutasime sügisesi seeni.

2016-sugis-koos-kolakoja-ja-vaateplatvormiga

Edasi suundusime Ööbikuoru uue vaateplatvormi manu, mille jalamil 2010. aastal käisime folkloristidega talvekonverentsi raames muinasmajas ja selle asukail külas. Nüüd olid aga majad tühjad, kuid vaatamata sellele oli neid juurde siginenud…

422382_363536060340596_819956739_n

Folkloristide talvekonverentsil osalejad 2010. Foto: A. Lintrop

Vaateplatvorm on maastikule imesobiva vormiga – suure linnupesa sarnane. Tänu raudsele konstruktsioonile ka tugev ning turvaline. Ülal on aga suurt muna kujutav tuulekaitse, mille varjus on ilus Eestimaad imetleda ja suudelda.

2016-sugis-koos-kolakoja-ja-vaateplatvormiga1

Peale Rõuge avastamist ja nurgataguste uudistamist teatas kõht, et nüüd soovib tema tähelepanu. Me olime suurima rõõmuga valmis talle naudinguid pakkuma. Ja kus mujal, kui kulinaarses keskuses Ihamarus Pizza Olives Põlvamaal. Kes seal käinud ei ole, siis külastage seda kindlasti. Meie oleme seal korduvalt einestanud nii läbisõidul olles, kui spetsiaalselt sellepärast Tartust kohale sõitnud. Mis siis teeb selle koha nii eriliseks? Asub see vanal Postiteel metsade ja soode, niitude ja aasade keskel. Tema tuntuim naaber on Lõuna-Eesti kõige soojem järv – Palojärv, kes väga lahkelt endale külla ootab. Seda eriti Jaanipäeva paiku, kus pool Lõuna-Eestit on tema kallastel laagris…

2016-sugis-koos-kolakoja-ja-vaateplatvormiga2Eriliseks teebki selle tõik, et see koht on tehtud südamega. Astud sisse – leegid rõõmsalt kaminas lõõmamas, omanik keerutab ise leti taga pitsasid, tema naeratav naine võtab aga tellimusi ja toob tantsides teed lauda. See on ehe ja loomulik, mõnus istuda ja veel maitsvam süüa. Tore on saada südamega tehtud ja nauditavat toitu, eriti veel maal, looduse ja linnulaulu keskel.

pizzaolive

Advertisements

One comment

  1. Pingback: Papa Carlos Karlovas | küllusesarv

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: