Oktoobrifest Moostes

Laupäeva õhtul toimus Põlvamaal, Moostes Oktoobrifest. Ma jumaldan igasuguseid väljasõite! Niisiis, mu armsam, kes käis laupäeva õhtul sõpradega kaarte tagumas, helistas mulle üks hetk: “Kallis, Martin vajab küüti Mooste ja tagasi”. Ja juba järgmisel hetkel me vurasimegi. Mooste on üks äraütlemata tore, imelisest sünergiast pakatav paik. Ja mitte Kosmikud või õllefestival ei olnud need, mis mind sinna sõitma panid, vaid see koht oma energiaga.

Kohale jõudsime täpselt siis, kui piletimüük pani oma putka kinni ja pidu oli  oma haripunktis. Kui mugav 🙂 Baieri rahvarõivais pidutsejaid oli täis terve saal ja selle esine ruum.

mooste-oktoberfest-2016

Keset saali olid aga pikad pinkide ja laudade rivid, õllemeistrid olid aga vallutanud seinaääred. Kohal oli õllemestrid nii Setomaalt, Räpina Loomemajast, Valmiermuižast kui mujalt. Mis aga hämmastas, et kuigi pidu toimub maakohas, kuhu pidi sõitma kohale autodega, siis alkoholivaba õlut meie sellelt ürituselt ei leidnudki. Siiski olid kohal õunamahla ja tee. Kui igav. Ka söögiosakond oli tagasihoidlikult esindatud – sest kohal oli vaid üks sooja toidu pakkuja, lisaks pakuti ka võileibu. See eest portsud olid suured. Kell veerand 12 maksis meie praad 15 €, mis sisaldas meeletult liha ja Baieri kartulisalatit.

mooste-oktoberfest-20161

Selleks hetkeks olid suuremad söömised söödud ja esimesed kaklused võisid alata. Samal ajal kui meie sõime seakooti, toimus meie lauas juba esimeste prillide viltulöömine. Siiski tuleb tunnistada, et nii korralikku pidu me ei oodanud. Kõik olid üllatavalt kultuursed ja viisakad, samas, kes teab, mis öö varjus veel toimus.

Pidu edenes ja kui lavalt hakkas kostma “õllepruulija”, siis sellel hetkel heldisid ka kõige tagasihoidlikumad daamid, ning üksmeeleselt ronisid kõik pinkidele püsti ja õõtsuvas rütmis vennastumine saavutas haripunkti. Oli tore, samas ka groteskne nähe, mis siis ikkagi liidab rahvast…

mooste-oktoberfest-20162

Vaatasin just ka TV3 ülevaadet Müncheni Oktoberfestilt ning tõdesin, et Mooste festivalil on sinna veel pikk tee kõndida. Loodame siiski, et nii hulluks see pidu ei kujune ja Mooste säilitab oma rütmi ja riimi. Tore, kui korraldatakse väljapeetud õllepidusid. Ööjahedus kutsus meid aga koju ning ülejäänud pidutsejad jäid ootama Kosmikute dj setti.
Eelmisel aastal aga väisasin ma Gotlandi oktoberfesti ja sealset lambapeadesöömise pidustust koos õllepruulimisvõistlusega.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: