Poola on pelmeenimaa!

Poola on pelmeenimaa. Ja nii me oleme nautinud neid lõputud variatsioone – lihaga, lambapiimajuustuga, kana ja spinatiga, lõhe ja spinatiga, hapukapsa ja seentega, kartuli ja sibulaga… Lihaga erinevad meie frikadellitäidisest. Nimelt on esmalt liha kas keedetud või praetud ja siis alles lastud läbi hakklihamasina. Hullult maisvad. Reeglina süüakse siin pelmeene rasva/või ja seakõrnetega.

Suppidest oleme söönud Poola traditsioonilist hapukapsasuppi, mis on meie hapukapsasupi sarnane, lihtsalt hapum. Ning kahel korral ka traditsioonilist “Žurek”suppi, mis meenutab vedelat hapukoore-jahukastet, millel on liha sees. Ühel korral pisikesed praetud peekoniribad ja teisel korral imemaitsvad kodused grillvorstirattad, ahjukartul ja muna. Supp on kergelt hapukas, toitev ning maitsev.20160908_141206

Lõuna-Poolas on mägimatkamine hullult populaarne ning Zakopane, kus meie peatume, on turistidest tulvil. Aga sama tulvil on see ka kõiksugu võrratutest söögikohtadest, mis pesitsevad puitpitsidega kaunistatud teeäärsetes majades. Silm lihtsalt puhkab, süda laulab ja keel lööb lulli vaadates, kuidas elaval tulel keedetakse, grillitakse ja küpsetatakse liha, kala ja lisandeid. 20160908_135652

Poola on maa, kus uskumatult palju inimesi teeb sama tööd – kassas on kindlasti kaks ehk isegi kolm inimest, söögikohtades on ettekandjaid iga nurga peale, bussis sõidab kaks juhti, kellest üks siis korjab ka vahepeal raha, muidu lihtsalt laterdab esimesega jne jne.

Kohtasime mitmel korral tee ääres ka Golden clubi, minu armsama palvel me siiski neid ei külastanud… aga ehk ongi parem.

20160908_150227

Tänavatel aga müüakse igal nurgal suitsujuuste, mida mina pidasin algul ekleerideks. Hinnad tuleb jagada neljaga, et saada € ehk siin on tõsiselt mõnus käia väljas söömas, sest hinnad on nii mõnusalt väikesed!

20160908_130823

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: