La Veranda Käsmus

Selles meeletus suvises uimas saabusime Käsmu ja otsisime, kas eelmisel aastal minu südame võitnud Kapteni kõrts on veel avatud, kuid kahjuks oli nii nagu perenaine toona üles, nad enam ei jaksa…

Kuid siis märkasime La Veranda silt. Jaa!, ma olin sellest juba eelmisel aastal kuulnud, kuid nüüd oligi võimalus seda külastada. Sõitsime ja sõitsime ja juba tunduski, et küla saab otsa ja sildid enam ei viita, aga ei … nii kavalalt mustikatest tiina metsa ääres, imelise klaasverandaga maja ees märkasime uuesti kutsuvat viita – pop-up food & wine bar and lodge.

Tagaaias avanes minu enda koduaed Käsmu võtmes – pikad valged kardinad lehvimas terrassil, mida kaunistavad lillakad hortensiad. Laudadel valged linad ja šampanjapudelid sirutumas nii muuseas siin ja seal. Oo, kui mõnus!


On alati põnev piiluda kellegi koduaeda ja on suur asi, kui sind sinna kutsutakse. Niisiis sisenesime kella 14.00 – 22.00 avatud olevasse kergelt boheemlikku kodurestosse. Suur must lühikarvaline koer tuli kui turvamees meid tervitama ja teatama, et kõik on kontrolli all, kuni me ise oleme kontrolli all – see on hea meeldetuletus, et alati võiks jääda end ümbritsevaga kontakti ja mitte “ära kaduda”.  

LaVeranda_2016

“Tere, palume kaks klaasi šampanjat”, ütles mu armsam oma kõige elegantsemal häälele. “Jaa, millist te soovite?, meil on valikus üle kolmekümne!” vastas majaproua tüünelt. Isegi tipp-restoranid ei suuda endale seda lubada. Milline tase. Muuseas, ka kaptenite hinnaklassi tase.

LaVeranda_20163

Hõiskasime toosti armastusele ja nende mõlema nautlemise ajal valmistas majahärra meile mozzarellasalati ja kalakarri. Salat oli hea oma teada-tuntud suurepärases maitsekoosluses, kuid karri üllatas oma elegantses uuduses. See oli tehtud valge kala, mitte tavapärase lõhega, mida söögikohad alailma pakuvad. Milline suurepärane värvide mäng! Ei mingit kollast kastet, vaid puhas ilus valge, kaaslaseks maitsekad värvikillud. See oli ilus, hästi serveeritud ja intelligentselt maitsev roog – kerge kooskospiim ja õrnalt kurgus tiirutavad India vürtsid.

LaVeranda_20162

Veel mõned sõnad sommeljeest majaprouaga, viisakused härra kaptenile ning juba ootaski meid Vihula. Tee peal märkasime aga igal pool silte, mis La Verandale juhatavad. Kui hästi seatud.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: