Gruusia trahter Mimino Jõhvis

Oma Eestimaa avastamise rännakul jätkasime Jõhvi suunal hüpates sisse trahterisse Mimino. Kuigi söögikoht asub mittemidagiütlevas hoones Tallinn-Narva maantee ääres, siis tegelikult asub seal sees imedemaa. Kõik on ilus, puhas ja sisekujundus on sisseseatud trahterlikult lihtsalt ning rustikaalselt. Tumedast puidust laudade taga saab tellida imelisi hõrgutisi.

Eelroogadest võtsime baklažaaniassortii. Oo, ma olen vaimustuses, kahe erineva täidisega imemaitsvad ja pehmed rullid. Kui Tartus Naoses on rullides pasteedi ja juustutäidis, siis siin olid pähklikreem ja majoneesiline kaste. Hõrk granaatõun lisas krõmpsu kontrasti.

Suppidest jõudis lauale lambalihaga hartšo – suurte ilusate lambalihatükkidega supp. Kui mu armsam arvas, et riis on ehk liiga pehmeks keenud, siis mina arvasin, et see supp jõudis lauda selleks liiga kiiresti, et nuriseda. Ja kui oligi liiga pehme, siis selle eest ülihea.

Kutsusime lauda ka ammused armsamad – dolmad. Ideaalne kooslus hapukast viinamarjalehest ning mahlasest täidisest.

Ja lõpuks proovisime ka Tšahohbili (hautatud kana tomatite ja gruusiapäraste maitseainetega), mis toodi lauale savipotis. Kana oli pehme, mahlane, suus sulav…

2016_Jõhvi_Gruusia trahter Mimios

Tõesti, ma ei ole juba mõnda aega nii head toiduelamust saanud – menüü on nii lahe, et kohe raske on valida ja kõik toidud, mis me tellisime olid väga head, teenindus oli suurepärane, kõik oli puhas, ühesõnaga kõik oli nii kuis peab. Tasub kindlasti külastada!

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: