Mõisatuur 2016 – Mäetaguse mõis

Juba aastaid käib mu armsam Võsu Bridžiturniiril trullamas. Ja juba aastaid saadan mina teda läbi suvise Eestimaa sinna kohale. Ehk teisisõnu – me sõidame nädala algul Põhja-Eestisse nautima kodumaa võlusid.

Eile laulsin autos pool päeva “On Virumaa virulaste hoida….” sest olime teel Mäetaguse mõisa.

Mõisakompleksi kuulub lisaks hotellile ka spa, mis on hinna sees. Selle võlusid saab aga nautida ka ilma ööbimispaketita. Niisiis, suundusime esimese asjana kohe sulistama. Tore oli see, et nii aurusaun kui infrapunasaun oli meestele ja naistele ühine, soome saun oli kahjuks mõeldud erinvatele sugupooltele eraldi.

Spas asub lisaks pikale ujumisrajale ka suur ja mullitav soojaveebassein ja muidugi ka korralik mullivann, kus mõnuleda. Kõik on ilus puhas, korras, aga… mingi aga kuskil on… On ütlemata tore, et väiksesse kohta on rajatud ujula, kus saavad hullata nii kohalikud aktivistid kui kaugemal tulnud külastajad.

Peale mõnusat jalutuskäiku mõisapargis suundusime sööma. Sees vaatas aga vastu üllatus – pooled lauad olid lihtsalt koristamata, ka õues terrassil ootas meid sarnane olukord. Peale mõningast ootamast palusime administraatoril leida mõni ettekandja. Me olime juba toas eeltöö ära teinud ning toidudki välja valinud, siis kohapeal selgus, et menüü on täiesti teine ja õnneks paremuse suunas – huvitavam ja kutsuvam.

2016_Mäeküla mõis2

Mina kui kalalemb võtsin lõhe ceviche ja minu armsam grillitud krevetid. Road nägid palju paremad välja kui nad maitsesid. Cevichest ei olnud lõhnagi, selle asemel oli lihtne lõhesalat, mis oli täitsa tore, keskpärane, aga tore. Taavi torilla oli õline kahtlane saialine, krevetid samas täitsa toreda suurusega ning maitsvad.

2016_Mäeküla mõis

Sinna mõisarestorani sööma minnes ei tohi ootused olla kõrged, pigem keskpärased ja seda nii toitude, veinide kui teeninduse osas. Kuigi tegemist on mõisarestoraniga, siis kvaliteet on keskmise  pubi tasemel. Vähe sellest, et meilt ei küsitud, millises küpsusastmes me liha soovime, toodi meile mitte ainult üleküpsetatud toit, vaid mulle suvaline vintske veiselihatükk. Menüüs oli anguse antrekoot ja kuna me just olime ise angust grillinud, olin põnevil liha pehmuse ja mahlasuse osas…. Taldrikul oli aga mingi õudus. Mu armsam sõi enda tallekarree siiski lõpuni, kuigi hind selle valmistamise kvaliteedi kohta oli liig, mis liig. Mina saatsin aga enda prae tagasi ja võtsin lõhe. Kuigi ma teadsin, et nad sellegi küpsetamisel ära rikuvad, siis nii see oligi – kala oli ülekõrvetatud ning tuim. Siiski tehti meile kogu arvest 10 % allahindlust ning vein unustati üldse lisamast… 

2016_Mäeküla mõis1

2016_Mäetagusemõis
Mõis, millel oleks nii palju potsensiaali, et olla pärl Põhjarannikul, Virumaa südames, on kahjuks igavleva ja ringiloivava personaliga suvaline majakompleks.

See-eest on Eestimaal mitmeid teisi toredaid mõisasid, mida külastada – nt eelmisel aastal kohtusime Seidla mõisakohvikuga, Sagadi mõisaga, Põhjakaga ning talvisel suusareisil imelise Saka mõisa köögiga, mille headust ma siiani ülistan!

Nüüd aga läheme mõisaparki disc golfi mängima ja peale seda suundume Vihulasse mu armsama sünnipäevapidustustele.

Advertisements

6 comments

 1. liina

  Kahjuks on minulgi sama kogemus seal olnud ja nii pea ei lähe sinna sööma. Samas Saka mõis on supper!

  Meeldib

 2. Kahju oleks kaotada sellist toredat mõisa, sest selle ülesehitamisega on palju vaeva nähtud. Vaatasime infostendil nõugukogude-aegseid pilte lagunenud jaräämas hoonetest. Loodame, et nad parandavad ennast…

  Meeldib

 3. Pingback: Ugandi restoran | küllusesarv

 4. Pingback: Ugandi Restoran ja Pühajärve Spa | küllusesarv

 5. RIINUKAS

  Mõisahotellil on nüüd.uus põnev menüü. Minnes tasuks inglisekeelne ka küsida… ise ei http://moisahotell.ee/restoran/ala-carte/ julgend sööma minna mine tea millega üllatavad…

  Meeldib

 6. Seda on tore kuulda, et asjad on muutustes. Nii, et kui jälle sinna kanti satun, siis kiikan kindlasti ka sisse! Tänud teavitamast!

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: