Kuninglik trühvel

Kuidas muuta oma niigi imeline elu veelgi säravamaks? Kuidas veeta üks tore õhtu omaette ehk sõpradega? Millega maiustada armsamaga kamina ees, kui väljas tuiskab ja keerutab lund üles? Ikka trühvliga, selle kuningliku maiusega!

Trühvli puhul on oluline, et selle söömisel avalduksid erinevad maitsed söömise ajal – eelmaitse, põhimaitse ja see, mis jääb lõpuks suhu ja keelele keerlema.

Minu uus lemmik on vürtsika calvadosi, röstitud pähkli ja mandariinise järelmekiga! Imeline, ma ütlen!!!

  • 200 g tumedat šokolaadi
  • 100 g vahukoort
  • 2/2,5 cl calvados
  • 20 g röstitud ja hakitud pähkleid

Vahukoor kuumutada, segada kiiresti sisse peeneks hakitud šokolaad. Lisada ka hakitud ja pannil röstitud pähklid. Eemaldada pähklitest liiga peenike ja kõrbenud puru. Oluline on anda trühvlile hõrk pähklimaitse, mitte kasvatada massi kõrbenud puruga. Segada juurde calvados ja panna jahedasse, nt akna taha.

Riivida mandariini koori ja panna panniga ahju kuivama, nt 100 kraadi juurde väheseks ajaks, kuni koored on kuivanud. Riivida kõige suurema riiviga tumedat šokolaadi ja segada kuivatatud ning jahtunud mandariinikoortega. Kõige suurema riiviga riivides jääb šokolaadi vallatult vilgas ja ilmatuma ilus.

Kui šokolaadsegu ehk ganache on piisavalt tahenenud, et seda vormida, tuleb kätte tõmmata vinüülkindad ja hakata vormima. Põhimõtteliselt saab ka ilma kinnasteta, kuid käe soojus sulatab šokolaadi pealispinna liigselt üles ja selleasemel, et saavutada ilusat harmoonilist trühvlit on käte vahel plägane ja uskumatult konarlik plönn.

Trühvli suurus oleneb muidugi maitsest, kuid minule on kõige meelepärasemad 15 grammised imemaailmad.

Seejärel aga minna koos pallidega šokolaadi-mandariinisegu sisse hullama.

Ja ma ei liialda, kõrvale sobib ideaalselt ka klaasike calvadosi ehk trühvel ajab hullult suudlema!

Trühvel

Neid imelisi trühvleid ja muid hõrgutisi saab maiustada 2. veebruaril Tartus, Narva mäel avanevas pop-up kunstisalongis Espresso! Kohvikust ja näitusest saab lähemalt lugeda voronjagalerii.blogspot.com.ee

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: