Jaago talu ühepäevakohvik

Jõulud on imede ja maagilisuse aeg, mil ärkavad suveunest üles päkapikud ja jõuluhaldjad tantsivad talvistel aasadel. Ehkki kõik sellesse ei usu, ei saa nemadki eirata tõsiasja, et jõuluperioodil lihtsalt toimub üliägedaid asju. Üks selliseid võlumaailmu avas eelmisel nädalavahetusel Tartumaal Kuristal oma uksed. Tegemist oli Jaago käsitöötalu üheõhtu kohvikuga. Mis siis oli selles kohvikus nii imelist? Inimesed, kes seda veavad. Tegemist on ääretult ägeda perekonnaga, kes asunud elama maale perenaise Inga vanaema tallu. Atsakate ja ettevõtlikena on nad projektide ja toetusrahadega ülesehitanud talu talli ja sinna loonud käsitöömaailma mille juhatajaks, kammerneitsiks ja direktrissiks on perenaine Inga Talvis ise.

Menüü oli isuäratav ja toitev – läätse ja kõrvitsasuppide kõrval troonis uhkelt terve koogimaailm, üks kõrgem ja isuäratavam kui teine. Kuna me tõesti kõiki proovida ei jaksanud, kutsusime nad endaga karbiga kaasa ja maiustasime veel mitu päeva hiljemgi. Minu lemmik olid kohev ja kergelt erootiline sidrunivahukook, mis sulas ja kihises keelel ning tuletas meelde, et alati mahub päeva üks tore tembutamine ära. Minu armsam aga nautis jäägitult isevalmistatud piparkoogitaignast tehtud kihilist unistust vaarikamoosi ja rohke kreemiga. Laual lebasid ja lustisid veel ka kikerhernejahu-šokolaadi kook, saarlaste salaretseptiga keedukreemikook, neljakandiline salaunistuse kook ja uhke sidruni-toorjuustukook. Neile kaunitaridele aitas hinge sisse puhuda lisaks Ingale ka tema ema, naabritädi, abikaasa ning lapsed perega.

jaago talu1

On ääretult suur rõõm kohata inimesi, kelle mina ja pere on nii tore, terve ja loov, et sealt pulbitsev energia ei ilmesta pelgalt nende endi elu, vaid seda jätkub ka teistega jagamiseks ja kogukondliku elu ülesehitamiseks. 

jaago talu

Nii, et rohkem ime-imelisi tegusid enda ellu!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: