Lillkapsa püreesupp

Minu sügis on värve juurde saanud õppima asumisega Tartu Kutsehariduskeskusesse, koka erialale… Koolis on tore ja kursus on lahe. Tegemist on sessioonõppega ehk ühe nädala võtad kooli jaoks ja siis mõned nädalad ajad muid asju. Mõned korrad õpingute käigus pääseme ka suurkööki praktikale. Lisaks päevastele teoreetiliste loengute veedame õhtud praktilistes tundides. Niisiis, õhtuti praktikumidest koju liueldes ja lennukalt selle päeva roogasid kirjeldades leidis mu armsam, et arenemise huvides peaksin ma kindlasti ka kõik õpitu talle re-serveerima, nii kinnituvat teadmised kindlamalt :)! Aga muidugi, mu armas!
Praktikumides valmistame me igaüks eraldi söögikorra ühele – supi, prae, koos lisanditega ja magustoidu. Eks see “ühele” prae valmistamine ajab vahel täitsa naerma – kogused on minimaalsed ja nii jagamegi nt ühte muna vahel mitme peale.
Retseptid aga pärinevad kokaeksami nimekirjast, nii et harjutamine peaks tõesti meistriks tegema.
Kodus alustasin järgitegemist suppidest, minu lemmikutest. Esimesena valmis lillkapsa püreesupp.

Lillkapsapüreesupp

Olgu tõe huvides lisatud, et kodus tegin ma siiski supi piima, mitte vahukoorega. Supp tuleb mõnus, siidine, kerge muskaatpähkli nüansiga, värske murulauk annab värskust!

4-le, mis on u 1 l suppi
lillkapsas 400 g
sibul ~ 35 g
vesi 400 ml
või 25 g
vahukoor 80 ml
nisujahu 12 g
sool
roheline pipar
muskaatpähkel
murulauku

Sibul hakkida ja lillkapsas tükeldada, hautada võiga keskmisel kuumusel u 5 minutit. Lisada nisujahu ja kuumutada kergelt läbi. Lisada soe vesi, sool ja segada hoolikalt. Keeta, kuni lillkapsas on pehme. Püreerida blenderis või saumikseriga. Supp valada uuesti potti, lisada koor ja kuumutada keemiseni. Maitsestada jahvatatud rohelise pipra ja muskaatpähkliga.

Selline hele ja kerge unistus lõunasöögiks!

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: