Gotlandi lambapeade söömise festival. Osa II

Niisiis, laupäevaõhtune pidu hakkas lähenema ja lambapead võeti kapist lauale lustima. Selleks segati omavahel sinep, suhkur ja lisati üks muna. Köök oli suurt pidulikkust täis ja kõik sebisid selle keskel.

Gotlandi lambapead II_a

Selle seguga pintseldati lambapäid

DSC_0093_a

ning raputati üle riivsaiaga.

Gotlandi lambapead II1

Muuseas, sama kooslus, sinepisegu-riivsai, tantsib ka traditsioonilisel rootsi jõuluprael. Ja mitte ainult, ka glödhoppa mida pakuti pidustustel olid valmistatud sama retsept alusel ja tõele au andes on see tõesti üks väärt kraam. Glödhoppa, nagu mulle esimest korda selgitati, on nagu kananaggitsad ja eks nad sedamoodi ole – praetud paneeringus lambaliha.

Gotlandi lambapead II2

Ja samal ajal kui kokad kogu seda toredust vaagnatele vuhtisid, istusid 150 külalist lauda ja pidu võis alata! Eelroana serveeriti heeringasalatit saiaalusel. Teise roana paitas külalite kõhtu tõlgendus karjasepirukast, nimelt lihana kasutati sibula ja maitseainetega praetud lambaliha, kattena oli aga koores hautatud kartulitikud.

Kogu selle toreduse keskel siiski laudi, tantsiti, rõõmustati ja lustiti.

Mina siiski oma konservatiivsuses seekord veel lambapeadele suukaudu ei lähenenud ja piirdusin nende kirjeldamise/pildistamisega.

Ja kogu selle toreda ürituse ja päeva juhatas välja Gotlandsdrikke ehk koduõllevõitlusele laekunud õlled, mida oli mõnus maiustada kadakate ja mändide vilus. Sel aastal, muuseas, domineerisi õllemaitses suitsune nüanss ehk päris paljud õlled olid tugeva suitsumaitsega. Eelmisel aastal seevastu olid õlled on väga magusad.

Gotlandi lambapead II3

Advertisements

One comment

  1. Pingback: Oktoobrifest Moostes | küllusesarv

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: