Mõisatuur 2015 I: Seidla mõisakohvik

Mööda suviseid Eestimaa radu ringi kapates võib sattuda nii eksperimentaalsetele kohvikupäevadele kui suviselt püsivamatesse söögikohtadesse. Üks selliseid on Järvamaal maist septembrini lahti olev Seidla mõisakohvik.

Söögikoht on väike ning ei asu mitte remontivajavas mõisa peahoones, vaid kõrvalhoones. Meie soov oli leida maakohtade lopsakusse peitunud toredaid einelaid. Tellisime päevaroogadest frikadellisupi, riisiroa ning lisaks oa-singisalati pähklitega.

V mõis

Esmalt saabusid lauale endaküpsetatud magusate nootidega karask ja seemnetega leib – need olidki selle söögikorra staarid. Suur osa küpsetiste jahust on jahvatatud sealsamas lähedal asuvas Seidla tuulikus, mis küll meie sealviibimise ajal oli kahjuks kinni.

DSC_1330_a

Frikadellisupp oli mõnusalt rasvane ja koduse olemisega. Riisiroog ja salat olid pigem keskpärased kui enamat. Leian, et on oluline külastada lihtsaid maasöögikohti, sest lisaks avastamisrõõmule annab see neile julgust ning võimalusi suurendada oma karaskimenüüd ja valmistada enamat kui poolfabrikaatidest tehtud.

V mõis1

Advertisements

One comment

  1. Pingback: Mõisatuur 2016 – Mäetaguse mõis | küllusesarv

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: