Ungari, Egeri veinikeldrid Neitsite orus

Ungaris käies on alati äärmiselt mõnus sisse astuda ka veinikeldritesse – jumalikesse asutustesse, mis on rajatud mäekülgedele. Väljas lõõskab päike ja sees tervitab jahedus. Selles mõnus siis asudki degusteerima veine – jah, kõigest 2 € liiter. Ja kui arvad, et enam odavamaks minna ei saa, siis saab – on ka ka 1€/l. Ja tegemist ei ole mingi suvalise hapu lakega, vaid keskmise ja korraliku lauaveiniga. Nii voorivad kohalikud oma mitmeliitriste veininõudega kohale. Ka meie varusime seda kraami liitrite kaupa – kingitusteks, söögivalmistamiseks kui ka lõõgastumiseks. Degusteerimisel jääb aga korralikult švepsi, sest veine on palju, keldreid on palju ja kõik on tasuta! Mugav on see, et erinevad veinikeldrid on kõrvuti ja saab valida endale sobiva maitsekooslusega nestesid ühest kohast, see hoiab ka hinnad soodsad. Minul juba keerleb peas nii palju retsepte, mida ja kuidas kõike selle veiniga hautada…

Egeri veinikeldrid1

Ungari tuntuim vein on Härja veri (bikaver). Tegemist on cuvee ehk erinevatest viinamarjadedest toodetud veinide seguga. Bikaveri tase on kõikuv, kuna keldrist keldisse ja aasta aastalt on tulemus erinev. Legendi kohaselt aitas selle veinijoomine ungaslastel võita lahingu türklaste üle.

Meie varusime veini Egeris ilusate naiste orus, kus leidus lisaks keldritele ka hulk turistirestorane ja hotelle.

Egeri veinikeldrid3

Nii Ungaris kui Rumeenias saab maitsta ka kohaliku piirkonna napsu palinkat. Meie soetasime seda nii Egeri palinka poest kui ka Rumeenia mägikülast.

Advertisements

One comment

  1. Pingback: Ungari. Tokaj ja Miskolci veinipiirkond | Küllusesarv

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: