Ungari köök Egeris

„Persze, persze“!

Mu armsama ettepanekul siirdusime lõõgastama Miskolci koobas-termidesse, et pikkadest autosõidutundidest saaks end natukenegi lõdvestada. Kuumaveeallikad, kus mehed kandsid naisi sõna otseses mõttes kätel ja kus paiknes ka eriti intiimne ja pime ruum, kus kõik paarid suudlesid ja kallistasid ja vähemalt pooled seksisid nurgatagustes soppides. Tänu pimedusele ja veele oli kõik ülimalt diskreetne ja mõnus! Samuti oli põnev sulistada soojas välibasseinis (+32° C), kui väljas on + 15° C.

Kerge einena selle toreda ürituse juurde sõime suppi – otse Tisza jõest karpkalast suppi. Karpkala valmistusviisi kohta oli see üllatuslikult paprikane, samas maitsestuselt Ungarile omane.

Egeris aga soovitaks külastada restorani Feherszarvas Vadasztanya, kus stiilipunktid saavad vanameestest ettekandajad, kes kõik on juba hallid ja suured nagu laevad, aga laudade vahel kiired kui oravad.

Meie valikuteks osutusid hanemaksa terriin pehmel piparkoogileival õunamoosiga – pehme jõulune maitse suussulava maksaga on hõrk tulemus, mille peale ei oleks ise tulnud.

DSC_1039

Grillitud hanemaks lausa sulas suus. Veinisoovitusena toodi Tokaji dessertvein, mis sobis suurepäraselt kreemja maksa juurde ja mille kooslus oli põnev kogemus.

Ungari

Pardifilee oli siiski veidi üleküpsetatud, kuid see oli arvestades kõike köömes.

Ungari1

Seda ilu aga aitasid lõpetada kohalik jääpudelis majanaps ja ploominalivka.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: