Jaanalinnu tartar

Kus on sinna tuleb juurde – eilne päev oli voogavalt võrratu – peale sillerdavat šampanjat saime kõne, et meid oodatakse Külitsesse jaanilinnu tartar`ile. Nimelt oli Muhumaalt Jaanalinnufarmist tulnud Tartusse suvitama kints jaanalinnuliha. Liha muuseas on kultuurse taustaga, sest farm, kus ta kasvas ja kosus on just Juu Jääb festivali toimumiskoha üleaedne.

Jaanalinnust süüakse ainult kintsuliha, aga kintsud on see eest suured! Liha on rasvavaba ja peaaegu, et ka kelmevaba. Tumepunane. Toorelt meenutas mõnele meist röstitud punapeedi nüanssi – puudub happelisus, kuid on kergelt magus.

Jaanalinnu tartar1

Liha sai hakitud terava noaga peeneks peeneks. Kuna anšoovised kaubanduses puudusid, siis asendasime need edukalt õlis lamasklevate vürtsikiludega. Tartar  sai lisandiks ka hakitud kapparid ja punase sibula. Kõike sai nii palju, et oleks mõnus ja hea. Lisaks soola ja muna. Muna puhul ei ole tegemist mitte mingi suvalise tegelasega, vaid kodus vabalt peetavate kanade munaga.

„Ja üks tuisutops!“ hõikas peremees ja nii me nautima asusimegi.

DSC_1120_aTulemus oli pehme ja mõnus. Liha oli õrn ja nauditav – täiusliku tulemuse nimel töötasid hoolsalt hapukad kapparid ja värskeltpurustatud pipar. Punane sibul lõi sabaga vürtsikat vurtsu!

Advertisements

One comment

  1. elusamus

    Mitte ainult kultuurse taustaga, vaid ka sportliku! Muhu jooks lõpeb nimelt Nautse külas, kus jaanalinnudki päid liiva alla või siis lihuniku kirve alla jätavad.

    Like

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: