Pühapäevane laat Bordeaux`s

Meie Bordeaux reisi teisele päevale oli planeeritud meid võõrustava sõbranna mehe vanemate külastamine kaunis külas. Enne seda aga lipsasime kohalikult laadalt läbi. Laat on seal avatud õigupoolest vaid pühapäeviti – muidu vilistab platsil tuul ja lapsed teevad koerustükke. Nüüd oli aga plats täitunud hea ja paremaga. Valvas silm muidugi märkas ka igasugust trääna ja sitsiselt sätendavaid rätte, kuid selleks meil siiski aega ei olnud.

Meie esimene ja suurim kirg on muidugi austrid – nii siis trügisime putkade ja laudade vahelt läbi ja seal nad olid – eri suuruses ja eri hinnas. Meie meel läks neid kõige suuremaid vaadates kohe heldeks, kuid kohalik sõbranna ütles, et nemad eelistavad hoopis keskmisi, nr 3. Suuremad pidid olime liiga lihavad ja ebamugavad, aga olgu, kui te soovite võtame ka neid.

DSC_0206_a

Kui laada kõige olulisem kraam oli kotis, sai juba vabamalt valima asuda. Juust, muidugi, veini kõrvale on vaja ju juustu! Pikad sabad looklesid juustuputkade ees, aga meile kinnitati, et need on seismist väärt.

Laat1

Ja siis veel ka vorsti ja siidrit ja… Neid vorste tuleb säilitada ainult rippuvas asendis, sest muidu nad lähevad hallitama. Võtsime siis neidki hea kotitäie – pardiga, pähklitega, küüslauguga, seentega, milega iganes veel. Huvitav oli süüa vinnutatud vorsti metsapähklitega. Isiklikult mind jättis see külmaks, kuna maitsenüanssi oli raske tabada.

DSC_0222

Lisaks igasuguseid pasteete ja muid lihatarrendeid.

DSC_0220_a

Kohal oli ka Itaalia pastameister, kelle lett oli meie saabumise ajaks juba pooltühi.

DSC_0227_a

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: