Bordeaux Bistroo Regent

Märtsi lõpp tundub õige aeg külastada Bordeaux`d ja rüübata klaasike ehk pudel punast veini. Eriti tundus plaan tore, kuna meie reisiseltskonna ühine sõbranna on seal juba mõnulenud nii mõnedki aastad, kuid kohe-kohe on kolimas Brüsseli. Ruttu pakkisime kohvrid, sest hiljem ei pruugi meid keegi seal enam võõrustada, ja lendasimegi Bordeaux`i.

Kohale jõudsime õhtul ja peale väsitavat reisupäeva suundusime jalamaid lähimasse bistroosse keha kinnitama. Koht oli huvitav, kuna menüüs oli täpselt neli rooga – veis, part, lõhe ja siga. Meie valisimegi neist esimesed kolm. Aga tervituseks limpsasime klaasi kir`i – mustsõstralikööri valge veiniga.

20150321_214305_a

Ja siis saabusidki söögid – omapära sellel kohal oli ka see, et kõigi kolme (arvatavasti nelja) roa juurde käis üks ja sama kaste – mis, oli muuseas väga maitsev.

Pildil siis parempoolne suurem tükk on pardifilee ja vasakpoolne on meedium veis. Omapäraks oli veel ka see, et pomme frites saab juurde küsida nii palju kui kulub. Lisaks serveeriti kausiga ka rooma salati, mis oli piserdatud oliiviõliga.

Ja see koht oli populaarne – kõik lauad olid täis!

20150321_214411

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: